Biologický čistič odpadov vyrieši upchatý odtok v kuchyni či kúpeľni

Biologický čistič odpadov vyrieši upchatý odtok v kuchyni či kúpeľni

Upchatý odtok patrí k nepríjemným problémom, s ktorým sa stretne takmer každý z nás. Do odpadového potrubia v kúpeľni či kuchyni sa často dostávajú rôzne nečistoty. Mydlo, vlasy či tuky sa zachytávajú na steny potrubia a ak problém neriešite, voda bude odtekať čoraz pomalšie. Skôr než zavoláte údržbára, vyskúšajte biologický čistič odpadov.

Čistič odpadov Sanidenn odpady a sifóny je 100 % prírodný produkt, ktorý obsahuje zmes baktérií a enzýmov. Tie rozkladajú biologický odpad, ktorý spôsobuje upchatie odtokov a sifónov. Účinne na seba viaže kovy aj ťažké kovy a upravuje hodnoty pH v odpadových vodách. Má vysokú účinnosť pri zamedzovaní rozvoja patogénnych mikroorganizmov, rovnako ako aj foriem prežívajúceho hmyzu a parazitov ich enzymatickým rozkladom. Degraduje škodlivé látky, akými je amoniak, dusičnany, sírovodík, indol, skatol, merkaptány či zlúčeniny fosforu. Vďaka šetrnej no zároveň účinnej sile biologický čistič potrubí zabezpečí dlhodobú priechodnosť potrubia. Pravidelným prečistením potrubí predídete ich upchávaniu a znižovaniu prietoku vody. Prípavok je vhodný do všetkých odtokov v domácnosti, v reštauráciách aj iných prevádzkach.

Biologický čistič odpadov vyrieši upchatý odtok aj zápach

Spolu s upchávaním spôsobujú nečistoty aj ďalšiu nepríjemnosť, a tou je zápach. Zapáchajúci sifón je častým problémom hlavne v kúpeľniach - malých, vlhkých miestnostiach, ktoré často nie sú dostatočne vetrané. Zápach vychádzajúci z odtoku je rovnako nežiadúci v kuchyni, predovšetkým ak máte kuchyňu spojenú s obývačkou a cítite ho počas celého dňa. Čo spôsobuje zápach z odtokov? Príčin môže byť niekoľko, tou najčastejšou sú hnilobné procesy, ktoré prebiehajú v organických usadeninách vo vnútri potrubia. Čiastočky kože, vlasy, nečistoty z umývania rúk či zvyšky jedla zachytené v potrubí sa časom začnú rozkladať.

Keďže biologický čistič odpadov tento organický odpad rozloží, spolu s ním zmizne aj zápach. Mnohé chemické čističe jednoducho dočasne zamaskujú zápach svojím vlastným odorom. Často odstránia iba najhrubšiu vrstvu nečistôt na začiatku potrubia a nedostanú sa dostatočne hlboko na to, aby úplne odstránili pôvodcov zápachu. Chemické reakcie môžu poškodiť potrubie, takže sa zvyčajne odporúčajú použiť len raz za 6 mesiacov. Čistič odpadov Sanidenn odpady a sifóny môžete používať opakovane a tým zaručiť úplné vyčistenie potrubia aj vo väčšej hĺbke.

Sanidenn Odpady a sifóny

Čistič odpadov Sanidenn sa používa jednoducho

Na čistenie potrubia nebudete potrebovať vriacu vodu ani chemikálie. Do plastovej nádoby vyspete 5 gramov alebo 1 tabletu prípravku Sanidenn odpady a sifóny, zalejete vlažnou vodou a dôkladne premiešajte nekovovým predmetom. Voda aktivuje mikroorganizmy v prípravku. Následne roztok nalejete do potrubia a necháte pôsobiť. Toto ošetrenie je vhodné vykonať večer, aby mohol čistič odpadov pôsobiť počas noci. Odtok by ste po ošetrení nemali používať aspoň 6 hodín. Biopreparát nepredstavuje žiadne riziko pre ľudí, zvieratá a životné prostredie a nevyžaduje pri svojej aplikácii dodržiavanie osobitných bezpečnostných opatrení.

Ako predchádzať upchávaniu odtokov?

  • Použite sitka do umývadla, ktoré zachytí väčšie nečistoty a zvyšky jedla.
  • Odtok prečisťujte pravidelne, aj keď sa zdá, že odteká bez problémov.
  • Do drezu nie je vhodné vylievať olej, obzvlášť nie roztopené tuky, ktoré po vychladnutí stuhnú. 
  • Odtok pravidelne používajte. Zriedkavo používané umývadlá môžu zapáchať a menšie nečistoty sa môžu zachytávať na stenách, odtok stačí raz za čas prepláchnuť vodou.
  • Ak máte dlhé vlasy, očešte sa ešte pred sprchovaním. Znížite tak množstvo vlasov ktoré poputuje do odtoku.
Biologický čistič odpadov Sanidenn odpady a sifóny môžete zakúpiť v našom e-shope. Ak máte otázky ohľadom ekologických čističov odpadov alebo ďalších biopreparátov, neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám poradíme s nákupom vhodného prostriedku pre vás.