Sanibent GR
Sanibent GR

Sanibent GR

62,50 €

3kg

 

Popis:

Sanibent GR (balenie 3kg) je biopreparát – biologický prípravok, ktorý ekologickým, prírodným spôsobom zlepšuje proces odstraňovania organického odpadu v hlbokej podstielke. Produkt je určený na spracovanie hnojovice, močovky a ostatných tekutých i tuhých kalov zvieracieho pôvodu, ktoré môžu byť ďalej využité ako hnojivo v poľnohospodárstve. Je určený na redukciu zápachov, ktoré sú sprievodným javom chovu hospodárskych zvierat v chovných objektoch a v ich bezprostrednom okolí a počas spracovania maštaľného hnoja a hnojovice v poľnohospodárstve. Zníženie podielu amoniaku a sírovodíka v pôde je veľmi dôležité z hľadiska ochrany životného prostredia a z toxikológie. pôsobí na zlepšenie chovných podmienok vo vnútri chovateľský zariadení. Sanibent GR inhibuje rast patogénnych mikroorganizmov, ako sú plesne, huby alebo patogénne baktérie, a účinne redukuje procesy anaeróbneho rozkladu bielkovín, znižuje riziko vzniku a šírenia chorôb, ktoré spôsobujú patogénne mikroorganizmy a zlepšuje zdravotný stav a kondíciu, čím znižuje počet uhynutých hospodársky zvierat.

 

Kľúčové vlastnosti:

Materiál: profesionálna bakteriálna zmes, enzymatická látka s pomocnými látkami, kombinácia štartérov, minerálny nosič

Univerzálne využitie: hlboká podstielka, na ktorej sa chová hovädzí dobytok, ošípané, brojlery a iné zvieratá

Ekologický produkt: Produkt zabezpečuje prírodný proces rozkladu, ktorý je udržateľný a 100% ekologický. Obal je 100% recyklovateľný.

 

Technické údaje:

Popis funkcie: V prvej fáze, teda po aplikácii prípravku, enzymatická zložka prípravku iniciuje rozklad zložených látok, ktoré sú obsiahnuté v hnojovici alebo močovke (bielkoviny, tuky, škrob, celulóza a lignín) na jednoduché látky, ktoré predstavujú bezprostredný zdroj potravy pre baktérie obsiahnuté v prípravku. V druhej fáze dochádza k množeniu zaočkovaných baktérií a k ďalšiemu rozkladu hnojovice. Baktérie, ktoré sú súčasťou prípravku, iniciujú homofermentatívne alebo heterofermentatívne mliečne kvasenie, znižujú hodnotu pH a tým aj rozvoj potogénnej hnilobnej mikroflóry. Látky, ktoré sú obsiahnuté v odpadových vodách, využívajú baktérie, priamo, ale aj nepriamo, na výstavbu vlastných vnútrobunkových štruktúr a využívajú ich ako vlastný zdroj potravy a energie. Prípravok je vo forme granulátu a preto je jeho aplikácia v chovateľských priestoroch a na hromadách organického odpadu jednoduchá a pohodlná.

 

Dávkovanie:

V chovateľských priestoroch: 2-3 gramy prípravku na každý 1m2 povrchu chovateľského priestoru každých 7 dní

V nádržiach na hnojovicu: 10 gramov prípravku na každý 1m3 hnojovice každých 7 dní

V kompostoviskách: 10 gramov prípravku na 1 tonu kompostovaného materiálu každých 7-14 dní v závislosti od druhu kompostovaného materiálu.

 

Aplikácia: Prípravok používajte podľa návodu, ktorý je uvedený na etikete výrobku.

Skladovanie: Uchovávajte mimo dosahu detí! Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote v uzavretej nádobe. Chráňte pred slnečným žiarením.

Bezpečnostné pokyny: Dodržiavajte ochranné opatrenia pre manipuláciu a zaobchádzanie so sypkými a prachovými látkami. Nevhodné manipulovanie s prípravkom môže vytvoriť prach. Inhalácia môže vyvolať alergické reakcie u citlivých jedincov. Dlhší kontakt s kožou môže spôsobiť drobné podráždenie. Pri vdýchnutí odíďte zo zaprášenej miestnosti, pri zasiahnutí očí vypláchnite vodou, pri kontakte s kožou omyte vodou, pri požití vypláchnuť ústa a hrdlo vodou. Ak nastane alergická reakcia, navštívte lekára.

 

Výhody:

Jednoduché použitie: Produkt aplikujete okamžite a priamo tam, kde je potrebný, jednoducho a pohodlne

Okamžitý efekt: Produkt sa aktivuje ihneď po kontakte s vodou alebo vlhkosťou, bez čakania

Maximálna účinnosť: Zvýšte hygienický štandard a čistotu podstielky

Cenová dostupnosť: S našimi produktami šetríte investičné aj prevádzkové náklady

 

Špecifické výhody:

Je bezpečný pre zvieratá

Redukuje nepríjemný zápach v chovateľských priestoroch a ich okolí

Redukuje nepríjemný zápach pri poľnohospodárskom spracovaní hnojovice

Zlepšuje hygienické podmienky v chovateľských priestoroch

Zlepšuje zdravotný stav zvierat a znižuje výskyt a šírenie chorôb dýchacích ciest a končatín

Znižuje počet uhynutých zvierat

Homogenizuje hnojovicu v nádržiach

Redukuje povrchový film usadenín v nádržiach na hnojovicu

Hygienizuje hnojovicu a zvyšuje jej hnojivovú hodnotu

 

Prečo si vybrať e-shop Bioseptik?

Záruka kvality: Všetky naše produkty prechádzajú prísnymi kontrolami kvality.

Odborná pomoc: Náš tím odborníkov je pripravený vám pomôcť s akýmikoľvek otázkami.

Rýchla doprava: Vyskúšajte rýchle a spoľahlivé doručovacie služby.

 

Čistú budúcnosť tvoríme spolu s vami.

S e-shopom Bioseptik investujete do udržateľného čistenia odpadových vôd a bioremediácie – prírodného procesu odstraňovania znečistenia. Objednajte si ešte dnes a pridajte sa k radom spokojných zákazníkov využívajúcich naše špičkové produkty.

100 Položky
Žiadne recenzie
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Product added to compare.